Podsumowanie pracy Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Koninie 
               w I semestrze roku szkolnego 2019/2020

  „Non scholae, sed vitae discimus - Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”
                                          ( Seneka Młodszy „Listy”)
W I semestrze roku szkolnego 2019/2020, dzięki systematycznej pracy, wytrwałości

i zaangażowaniu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Koninie odnieśli wiele sukcesów. Podejmowane były także działania, które poszerzały ich wiedzę, rozwijały różne umiejętności i pasje, pozwalały odkryć uczniom swoje talenty, uczyły odpowiedzialności, dążenia do celu i realizacji marzeń.

           Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w Koninie 
               w I semestrze roku szkolnego 2019/2020
                   KONKURSY   WOJEWÓDZKIE
 1. I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym „Dziś piękność twą widzę i opisuję…” za komiks przedstawiający najpiękniejsze zakątki Polski i zmiany zachodzące w Polsce na przestrzeni 100 lat – Amelia Szleper kl. VIII.
 2. I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Historia pewnego prezentu”-
  Amelia Szleper kl.VIII.
 3. II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Historia pewnego prezentu”-
  Alicja Ryszczuk kl.VII.
 4. II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Historia pewnego prezentu”-
  Lena Mechelewska kl.V
 5. Wyróżnienie Wojewódzkim Konkursie Literackim „Historia pewnego prezentu”-
  Martyna Kotowska kl.III.
 6. III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
  na Kartkę Bożonarodzeniową – Adrianna Ziętal kl.V.
 7. Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
  na Kartkę Bożonarodzeniową – Oliwier Kolmas kl. VI
  KONKURSY POWIATOWE
 8. III miejsce w II Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego
  „Check your English” – Piotr Słabosz kl.VIII.
 9. Wyróżnienie w XIV Powiatowym Konkursie Bożonarodzeniowym
  „Anioły i Pierniki”- Paweł Dudek kl.VII
  KONKURSY GMINNE
 10. III miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „ Najpiękniejsza bombka choinkowa” – Hanna Badowska – grupa przedszkolna 3- 4 latków
 11. Nagroda Publiczności dla uczniów kl. III w Konkursie na Najciekawiej Ozdobioną Choinkę, zorganizowanym przez GOK w Rędzinach w ramach spotkania „Pamiętajmy o tradycji”.
 12. Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym „ Najpiękniejsza bombka choinkowa” – Sandra Błaszczyk – grupa przedszkolna 3- 4 latków Inne działania podejmowane w I semestrze roku szkolnego 2019/2020 WRZESIEŃ</code></pre></li>Udział uczniów kl.:VI i VII w zajęciach prowadzonych w ramach kampanii edukacyjnej Gminy Rędziny „Segregacja na 5-kę”. Zorganizowanie szkolnego konkursu plastycznego „Wakacyjne wspomnienia”. Założenie SKO pod patronatem PKO BP Wyjazd uczniów kl.: III, IV, V na zajęcia do Multicentrum „Zodiak” w Częstochowie. Szkolna akcja „Zbiórka kasztanów”. Wyjazd kl. VI do kina na film „O psie, który wrócił do domu”. Zorganizowanie szkolnego „Dnia Chłopaka”. PAŹDZIERNIK Wycieczka uczniów kl.: VII i VIII do Państwowego Muzeum Auschwitz- Birkenau. Wycieczka kl. I- IV do Tarnowskich Gór. Szkolna akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wyjazd kl.: VII i VIII do kina na film historyczny „Legiony”. Zorganizowanie „Nocy filmowej” dla uczniów kl. VII i VIII. Uroczystość „Pasowanie na ucznia” – kl.I. Udział uczniów kl.VII w Wojewódzkim Konkursie Historycznym
  „Historia Częstochowy i regionu”. Organizacja regionalnej imprezy „Bieg Pamięci Karola Łąckiego”. Prezentacja dla społeczności szkolnej miniatury scenicznej „Demeter i Kora”
  w wykonaniu uczniów kl.:I,II,III,V. Udział w gminnych zawodach sportowych – piłka nożna chłopców. Akcja porządkowania na rędzińskim cmentarzu grobów ludzi zasłużonych dla gminy Rędziny. LISTOPAD Organizacja gminnej uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Wyjazd kl. I-III do Klubu „Politechnik” w Częstochowie na muzyczne przedstawienie
  „Kot w butach”. Wyjazd kl.: IV, V, VI do Teatru im. A. Mickiewicza Częstochowie na przedstawienie
  „Tajemniczy ogród”.
  4.Warsztaty ekologiczne dla uczniów kl: VI, VII realizowane w ramach programu
  Eko-Edukacji sponsorowane przez firmę CEMEX. Zorganizowanie przez Samorząd Uczniowski „kramiku andrzejkowego”. Akcja szkolnego wolontariatu – opieka nad psami w Gminnym Schronisku dla Zwierząt
  w Jamrozowiznie. Dzień Pluszowego Misia 2019. Dyskoteka andrzejkowa. GRUDZIEŃ Prezentacja dla społeczności szkolnej baśni, propagującej ochronę środowiska i zdrowy styl życia, zatytułowanej.„Jaś, Małgosia i Baba Flora – w wykonaniu uczniów kl.: IV, VII, VIII. Szkolne mikołajki – akcja Samorządu Uczniowskiego „Podziel się czymś słodkim z kolegą”. Rozpoczęcie projektu „Bronisław Klimczak- bohater naszej gminy”. Akcja szkolnego wolontariatu- przygotowanie świątecznych ozdób i stroików dla
  Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „DAR SERCA”. Akcja szkolnego wolontariatu- zbiórka zabawek, książek, materiałów plastycznych
  dla dzieci z oddziału pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
  im. NMP w Częstochowie. Organizacja środowiskowej uroczystości z okazji świąt Bożego Narodzenia z udziałem mieszkańców Konina, Wójta Gminy Rędziny, radnych, dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy oraz całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej
  w Koninie. Warsztaty ekologiczne dla uczniów kl: III, IV i V realizowane w ramach programu
  Eko-Edukacji sponsorowane przez firmę CEMEX. Wyjazd uczniów z kl. I- III do Manufaktury Słodyczy „Hokus Pokuss” w Żarkach
  na warsztaty wytwarzania lizaków. Przygotowanie ozdób choinkowych przez uczniów kl. III na konkurs „Najładniej udekorowana choinka” i udział w spotkaniu „Pamiętajmy o tradycji”, zorganizowanym prze GOK w Rędzinach. Klasowe wigilie.
  STYCZEŃ Prezentacja przez uczniów kl.II -VIII inscenizacji „Opowieść wigilijna” podczas uroczystości podsumowania Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Historia pewnego prezentu…” w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach. Zorganizowanie i ogłoszenie I Powiatowego Konkursu Literackiego „Zainspirowani
  Twórczością Marii Konopnickiej…” Wycieczka historyczna uczniów kl.VII do Kielc w ramach realizacji projektu
  „Bronisław Klimczak- bohater naszej gminy”. Zorganizowanie „Nocy filmowej” dla uczniów kl. V i VI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content