Literackie sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Koninie
w I semestrze roku szkolnego 2019/2020
Życie to ciągły rozwój, stawianie sobie celów i dążenie do sukcesu. Wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Koninie, którzy w I semestrze roku szkolnego 2019/2020 bardzo aktywnie uczestniczyli w różnorodnych konkursach i zawodach, osiągając sukcesy.
W Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym dla dzieci i młodzieży województwa śląskiego„ Dziś piękność twą w całej ozdobie widzę i opisuję…” , zorganizowanym pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, praca Amelii Szleper, podopiecznej pani Alicji Piwowarczyk, zajęła I miejsce w kategorii klas VII-VIII. Uczennica kl. VIII wykonała pracę w formie komiksu, którego akcja rozgrywała się w najpiękniejszych zakątkach Polski na przestrzeni stu lat. W swojej pracy zaprezentowała zdarzenia historyczne, zmianę obyczajów i zabudowy przestrzennej w tym okresie.
Kolejnym sukcesem było wyróżnienie prac naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Literackim pod patronatem Starosty Częstochowskiego „Historia pewnego prezentu”.
Zadaniem uczestników było napisanie pracy literackiej wyrażającej refleksję nad istotą wigilijnej nocy, świąt Bożego Narodzenia i wartości ważnych w życiu dzieci i młodzieży.
Podsumowanie konkursie odbyło się 12 stycznia 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się uczniowie klas:. III, V, VII i VIII.
W kategorii klas VII-VIII:
I miejsce zajęła praca uczennicy kl.VIII- Amelii Szleper,
II miejsce –praca uczennicy kl.VII- Alicji Ryszczuk.
Obydwie uczennice napisały opowiadanie z dialogiem pod kierunkiem nauczyciela
j. polskiego- p. Alicji Piwowarczyk.
W kategorii klas IV-VI:
II miejsce zajęła praca uczennicy kl. V- Leny Mechelewskiej, która napisała opowiadanie pod kierunkiem p. Agnieszki Górniewicz.
W kategorii klas I-III:
wyróżnienie otrzymała uczennica kl.III- Martyna Kotowska, która napisała, pod kierunkiem p. Sylwii Banaś, wiersz wyrażający marzenia i pragnienia związane z okresem świąt Bożego Narodzenia.
Drogę do sukcesu wyznaczają nam marzenia i wytrwałość. Wpływają na nasze decyzje, wybory, a także przyszłość. Rodzic i nauczyciel to osoby, które mają największy wpływ na kształtowanie osobowości dziecka, zachęcają do poznawania, próbowania i realizacji marzeń. Każdy udział dziecka w konkursie jest sukcesem, gdyż rozwija jego zdolności, umiejętności
i charakter.
Uczniowie powinni pamiętać o tym, że „Dysponując zwykłymi talentami i niezwykłą wytrwałością mogą osiągnąć wszystko”( Thomas Fowell Buxton).

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”( E.Roosevelt) ludzi: dzieci


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content