8 listopada 2019 r.  w Ochotniczej Straży Pożarnej w Koninie odbyła się gminna akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Koninie. Uczniowie klasy II i III rozpoczęli uroczystość krótkim tańcem, następnie uczniowie starszych klas zabrali nas w podróż do przeszłości. Wędrowaliśmy przez rozbiory, powstania, I wojnę światową. Pamiętamy szacunek , miłość do ziemi ojczystej , wolność – to wartości, które powinnyśmy kochać i rozumieć. Ciekawy program artystyczny w wykonaniu uczniów młodszych i starszych został przygotowany przez p.Małgorzatę Dydkowską – Chłód, p.Renatę Minkinę, p.Beatę Pruban, p.Kamilę Tomczyk.

Niezwykle sugestywna była dekoracja przedstawiająca biało – czerwone orły, podkreślała ważny moment w naszej historii – odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Autorką scenografii była p.Aneta Biernacka – Francik.

Na koniec pokaz umiejętności zaprezentowała Gminna Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Rędzinach która podkreśliła niepodległościowy nastrój uroczystości.

Swoją obecnością uświetnili uroczystość: wójt Paweł Militowski, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Urszula Całusińska, Radny Rady Powiatu Robert Knysak, dyrektorzy szkół z gminy Rędziny, kierownicy jednostek gminnych, radni Rady Gminy Rędziny, sołtysi i mieszkańcy Konina.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content