Teatr uczy, bawi, wychowuje….
„Żyjemy, by zdobywać, osiągać, marzyć i dążyć do spełnienia tych marzeń” – tak jak robią to bohaterowie powieści pt. „Tajemniczy ogród” : Mary, Colin i jego ojciec, którzy po wielu trudnych chwilach potrafią wyrwać się z marazmu, odzyskać radość życia i obdarować się przyjaźnią oraz miłością. Niebagatelną rolę w tej przemianie odgrywa ciekawość świata niezwykłej dziewczynki, która pod wpływem nowo poznanych ludzi i przyrody, zmienia swoje postępowanie i odmienia życie kuzyna oraz wuja.
Bardzo popularna powieść F. H. Burnett doczekała się wielu adaptacji filmowych i teatralnych. Jedną z nich mieli okazję obejrzeć w dniu 14 listopada uczniowie klas: IV, V i VI Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Koninie, którzy pod opieką nauczycieli
j. polskiego: A. Piwowarczyk i A. Górniewicz wybrali się na przedstawienie do Teatru
im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Spektakl pt. „Tajemniczy ogród” w reżyserii Cezarego Domagały zachwycił oglądających nie tylko kunsztem aktorskim, ale także scenografią, piosenkami i efektami specjalnymi, Wywołał uśmiech i wzruszenie, a także refleksję: „ Nie wolno się nigdy poddawać. Trzeba próbować, próbować… aż nam się uda osiągnąć cel!”
Nauczanie nie musi odbywać się wyłącznie w budynku szkolnym, aby przyniosło pozytywne efekty.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content