💚 Ekologiczne działania naszych uczniów- Wszystkie śmieci są nasze💚

17 i 18 października uczniowie klas I-III oraz VIII korzystając z pięknej, słonecznej pogody chwycili w dłonie rękawice oraz worki, by wraz z Fundacją NASZA ZIEMIA, zamanifestować ideę dbania o środowisko naturalne, którego wszyscy jesteśmy częścią, z zasobów którego nieustannie korzystamy. Finał 29. Akcji Sprzątanie Świata- Polska 2022- Wszystkie śmieci są nasze, będącej lekcją poszanowania środowiska przyrodniczego co prawda już minął, jednak dla naszych uczniów, odpowiedzialnych za stan najbliższego otoczenia, każdy moment jest odpowiedni, by podjąć działania na rzecz jego ochrony. Poprzez czynny udział w tym niezwykle ważnym przedsięwzięciu udowodnili, iż temat ekologii nie jest im obcy, a dzięki ich zaangażowaniu, możemy ponownie odkryć naturalne piękno konińskiego parku.

Pamiętajmy, że natura to nasz skarb i bez troski o nią, nasze środowisko może ulec degradacji. Pamiętajmy, że: „Ekologia i ochrona środowiska to […] nie tylko wielki przemysł, kopalnie i huty. To także Twoje i moje codzienne gesty […]”
Eryk Mistewicz

Koordynatorzy: p. Sylwia Banaś, p. Dominik Glica

ssp2022

naszaziemia


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content