Nie jest łatwo napisać utwór poetycki. Żeby to zrobić,  trzeba umieć wyrażać uczucia i tworzyć poetyckie obrazy, a potem przedstawić je  za pomocą niezwykłego- poetyckiego słowa. Dzięki temu autor potrafi wpłynąć  na  odczucia odbiorcy i wywołać różnorodne refleksje. Dlatego szczególnie  należy docenić sukces naszych uczniów : Julii Zielonki i  Huberta Sobkowiaka z kl. IV , którzy wzięli udział w części literackiej  IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Literacko – Plastycznego „Dziś piękność twą w całej ozdobie widzę i opisuję…” dla dzieci i młodzieży województwa śląskiego. Organizatorem poetyckiego turnieju była  Szkoła Podstawowa nr 34 w Częstochowie, a uczniowie Szkoły Podstawowej w Koninie po raz trzeci znaleźli się w gronie laureatów.

  Konkursowe jury doceniło wysiłek włożony w przygotowanie wierszy przez uczniów kl. IV, przyznając im wyróżnienia. Ukierunkowani przez nauczyciela j. polskiego -p. Alicję Piwowarczyk, napisali utwory ukazujące piękno ojczystego kraju i wyrażające miłość do Polski.

 Gratulujemy nagrodzonym czwartoklasistom, życzymy kolejnych sukcesów, a innych uczniów zachęcamy do udziału w następnych konkursowych zmaganiach, nie tylko literackich.

                                   „Siła wyobraźni czyni nas nieskończonymi”.

                                                                                        John Muir


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content