INAUGURACJA    ROKU  SZKOLNEGO   2020/2021

Tak niedawno rozpoczęły się wakacje, a już nadszedł ich koniec. Według uczniów zdecydowanie za szybko, choć tęsknili już trochę za szkolnym życiem. Jednak radość ze spotkania z rówieśnikami i nauczycielami mieszała się z lekką obawą o własne zdrowie i zdrowie innych osób. Padający 1 września deszcz odzwierciedlał niepokój uczniów przybywających do szkoły, spowodowany nieco inną formą rozpoczęcia nowego roku szkolnego – bez uroczystej akademii i spontanicznych powitań, w reżimie sanitarnym, z maseczką na twarzy.
W naszej szkole, podobnie jak w wielu innych, uczniowie spotkali się z wychowawcami, którzy nie tylko serdecznie ich powitali, ale przypomnieli również zasady zachowania na terenie szkoły obowiązujące w okresie pandemii.
Po wielu miesiącach zdalnej nauki uczniowie wrócili do szkoły w Koninie, ale jakże odmienionej. Z podziwem patrzyli na odnowione pastelowe wnętrza sal lekcyjnych i sali gimnastycznej. Zachwycali się nowymi kolorowymi szafkami na kurtki, podręczniki
i przybory szkolne, cieszyli z nowej szatni przy sali gimnastycznej. Nieco uspokojeni
i zadowoleni ze spotkania z rówieśnikami oraz wychowawcami, obiecali, że w takich pięknych wnętrzach będą się z przyjemnością uczyli, angażowali w różne projekty
i konkursy, a także osiągali bardzo dobre wyniki.
Jaki będzie nowy rok szkolny dla społeczności Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Koninie? Czy okaże się dla nas dobry, różnorodny i piękny? Czy będziemy potrafili podejmować nowe wyzwania i podążać za swoimi marzeniami?
Czas pokaże…, a tymczasem ruszajmy do pracy, do marzeń, do wiedzy, do ludzi…

„Podejmując nowe wyzwania, odkrywamy w sobie umiejętności, których istnienia nigdy nie podejrzewaliśmy”.
(Les Brwon)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content